in

Teknolojinin çocuklara zararları!

Teknoloji çocuklara hangi zararları veriyor ?

Günümüzde hızla gelişen teknolojiyi anlamak yetişkinlere zor gelse de, çocuklar basitçe anlayabiliyor.

Yeni nesil zamanla teknolojiye dahada yakınlaşıyor bu durum onlar için iyi mi?

Aslında suç yetişkinlerdedir, susmaları için  telefon, bilgisayar ve benzeri teknolojik onlara aleti yetişkinler sağlıyor.

Peki ne yapmalıyız?

Onların önce sorumluluklarını sağlamalarını ve bunun sonucunda zamanla kısıtlı bir şekilde telefon ve benzeri şeylerle zaman geçirebileceklerini söyleyin bu durumda sorumluluklarını yerine getireceklerdir.

Hayatlarında büyük problem!

Bu durumu gençliklerine verip geçiştirmemeli’siniz. İşin ciddi tarafı; Karakter gelişimlerini yavaşlatır, el becerileri kötüleşir ve algı sistemleri çok düşük seviyelere iner. Büyüdükçe daha büyük sorunlar sizi bekliyor. İş hayatlarında sıkıntılar gelişiyor, çalışmaktan zevk almıyorlar çünkü sıkılıyorlar!.

İş hayatı onların ilgisini çekmiyor çünkü eğlenceli gelmiyor ve çalışmaktan vazgeçiyorlar.

Sorumluluklarını sürekli hatırlatmanız, ailecek yeni aktiviteler yapmayı bir gelenek haline getirmeniz ve böylece gerçek dünya ile ilişkilerini kesmemiş olursunuz demeye çalıştığım şey onlarla vakit geçirip kendinizi hatırlatmanız gerek.

Teknolojinin çocuklarda yarattığı bilinçaltı mesajları

Çocukların bilinçaltına işleyen teknoloji henüz büyüme çağında olan çocukların yaşayışlarını etkilemektedir. Şöyle ki çocuklar gelecekte olacak okul ve iş hayatlarında televizyon, tablet gibi teknolojik araç gereçlerden gördükleri şeyleri uygulayacaklardır. Eğer çocuklar kötü içerikli videolar vesaire izledilerse bunu hayatlarına yansıtarak cezai işleme tabi tutularak hapse dahi girebilirler. Şöyle açıklayabilirim ki cinsel içerikli videolar izledilerse eğer tecavüz etmeye kadar gidecek uygulamalar olabilir. Teknoloji sonucunda artan cinsel istismar oranı artışı engellenememektedir. Gelecek neslin sorunu haline gelen teknoloji çocukların bilinçaltına işleyerek ileride karşılarına çıkmış ve onları suça itmiştir. Bilinçaltı mesajları veren çizgi filmler arasında bulunan Mickey Mouse çocuklara cinsel içerikli bilinçaltı mesajları vermiştir. Bunların hepsi yanlış teknolojiye örnektir. Çocuklarınıza öğreteceğiniz ve göstereceğiniz öğretiler doğru teknolojiye örnek olmalıdır.

Cep telefonu gibi aletler bizi ne yönde etkiler?

Manyetik aletler beynimize oldukça zarar veriyor. Beyin telefondan gönderilen elektromanyetik dalgaları emer. Farklı elektromanyetik dalgaları birbirine gönderiyor ve iletişimi sağlıyor. Bu iletişim sırasında yeni bir elektromanyetik dalga eklenince her şey birbirine giriyor diyebiliriz.

Teknolojinin faydaları?

İnsanı bir robota çevirircesine ona  ihtiyaç duymasını sağlaması yanı sıra bilimsel türde çok işe yarayan, iletişim ihtiyacımızı giderip bunu sağlayabildiğimiz  ve günümüzde ekonomiye çok büyük katkısı olan teknolojiye borçlu sayılırız aslında.

Bilgi: Araştırmalara göre bir testte 11 yaşındaki bir çocuğun 15 yıl öncesindeki yaşıtlarına göre 2 yıl geride olduğunu gösteriyor.

” ”

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAŞ AĞRISI MİGREN!

Dünyanın en zengin 10 çocuğu!