in ,

Marmara Bölgesinin lezzetleri pullarda

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), zengin bir mutfak kültürüne sahip Marmara Bölgesi’nin birbirin­den güzel yöresel lezzetlerini filateli dünyasına taşıdı. Edirne tava ciğer, boza, Tekirdağ köftesi, peynir helvası, İskender kebabı, Mustafa kemal paşa peynir tatlısı, ıslama köfte ve kestane şekeri görsellerine yer verilerek hazırlanan “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma pulu, 16 Ağustos 2018 tarihinde tedavüle çıkarıldı.

71×131 milimetre boyutundaki, biri 4 TL, ikisi 2’şer TL ve biri 1 TL bedelli dört değerli anma pulu ile söz konusu pula ait 140×210 milimetre boyutundaki 10 TL bedelli ilk gün zarfı PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü/İSTANBUL” adresinde “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi) 16.08.2018 İSTANBUL” ibareli ilk gün damgası kullandırıldı.

PTT A.Ş., 2012’den bu yana her yıl farklı bir bölgemizin lez­zetlerinin yer aldığı “Yöresel Yemeklerimiz” konulu anma pul­larım tedavüle çıkarıyor. Şirket, ülkemizin eşsiz mutfağının ulusal ve uluslararası tanıtımına önemli katkı sağlayan bu ça­lışmasını “Yöresel Yemeklerimiz (Marmara Bölgesi)” konulu anma puluyla devam ettiriyor.” ”

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salvador Dali Eserleri

100 günde hayata geçirilecek 400 proje